AYAKKABI SEÇİMLERİMİZ

lacoste-rahat-ayakkabı-modelleri-ve-fiyatları

Moda

16 Eylül 2012

ekledi.

Yorum Yaz

556 kez incelendi.

AYAKKABI SEÇİMLERİMİZ

 

Ayaklarımız tüm vücudumuzun ağırlığını taşırlar. İskeletimiz ayaklarımıza bağlı dik durur ve birçok hastalıklarımız ayakta durmaktan ayakkabı seçimlerimizi doğru yapmamaktan kaynaklanır. Tüm gün ayakkabı içinde olan ayaklarımız için çorap ve ayakkabı seçimi çok önemlidir. Çorabın pamuklu olması ayağımızı terletmemesi gerekir. Ayakkabının da ayak şeklini numarasına uygun olması dar, ayağı sıkan arkası vuran hava almayan tiplerde olmaması gerekir.

Aynı ayakkabıyı her gün giymek ayak sağlığımız için uygun değildir. Gün aşırı kullanılabiliriz.

Mümkün oldukça ortopedik ayakkabıların tercih edilmesi gerekir.

 lacoste rahat ayakkabı modelleri ve fiyatları 300x224 AYAKKABI SEÇİMLERİMİZ

Ayakkabı seçerken şık, zarif, ortopedik, kullanışlı ve ucuz olması önemlidir. ,

Kalın bilekli bayanlar için bilekten bağlamalı ve dolgu topuk ayakkabılar tercih edilmemelidir. Yüksek topuklu sandaletler, ince kesimli fenomen ayakkabılar tercih edilmelidir. Çatlamış topuklara sahipseniz arkası açık ayakkabılar giyilmemelidir.

Topuklar her akşam vazelin ile ovulup çorap giyerek uyunursa çatlakların azaldığı görebilirsiniz.

Kısa ve kalın bacaklara sahipseniz düz terlik ve düz dolgulu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Eğer çok ince bileklere sahipseniz o zaman topuklu ayakkabıdan şaşmamak gerekir.

Çocuklarda yürümeye başlayana kadar ayakkabıya ihtiyacı yoktur patikle idare edebilir. İlk ayakkabıyı almak için en uygun zaman yürümeye başladığı ayakta dik durabildiği zamandır. 2 yaşından önce tüm bebekler düztabandır. Tavanda kavisleşme 7 yaşında başlar. Ayakkabı seçerken yumuşak ve ortopedik tabanlı olanlar tercih edilmelidir.

Küçük çocuklarda yüksek boğazlı ayakkabılar seçilmelidir. Ortopedik ayak sorunlarında ortopedik ayakkabı almak sorunu her zaman çözmez bazen cerrahi girişimlerde gerekebilir.

Küçük yaşlardan itibaren ortopedik ayakkabı seçmeliyiz.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Tek parça film izle